Наш адрес: Украина, г. Сумы ул. Набережная р. Стрелки, 10 2 этаж, вход со двора
Телефоны: (0542) 27-23-74, 27-41-07, факс:78-81-90 Мобильный: (066)175-75-90. mail: antur-s@mail.ru
|
Вопрос:Здравствуйте, Евгений. Подскажите пожалуйста, истец заключил с гражданином Л. (не СПД и не адвокат) договор на предоставление правовой помощи в суде. Я так понимаю, что к этому договору должна быть выдана нотариальная доверенность. Меня интересует ответ на такой вопрос - действителен ли в суде такой договор между двумя физическими лицами без нотариуса?
Ответ:Ответ на вопрос - ДА. Лицо может заключить договор о предоставлении юридических услуг с ЛЮБЫМ физ. лицом. При этом вовсе необязательно, что бы у него было юр.образование и договор не обязательно нотариально удостоверять, просто в этом договоре должна быть прописано сумма оплаты, условия предоставления юридических услуг и пр. нюансы, котрые стороны не хотят выставлять на показ. По этому такой договор составляется для ВНУТРЕННИХ отношений между сторонами, а для представительства перед третьими лицами (органы,лица,суд) как правило выдается нот. доверенность. Тем не менее такой договор будет нормальным основанием в суде для участие в деле представителя - это касается гражданского дела. Защитником (представитель ОБВИНЯЕМОГО,ПОДСУДИМОГО и пр.) же по уголовному делу может быть адвокат либо лицо, имеющее высшее юр.образование (по разъяснению ВСУ). Только это разъяснение не является норм. актом,поэтому практика такая,что в уголовном дела защитником допускают только адвокатов. Представителем других лиц в уголовном деле (потерпевших,гражданских истцов) может быть ЛЮБОЕ лицо.
|
Вопрос:Евгене, чи мае право суд своїм рішенням ввести в експлуатацію приміщення замість державної приймальної комісї? Якщо у Вас необгрунтоване зауваження державної комісії на рішення ввести в експлуатацію приміщення. Як Ви вважа те, чи можливо напряму, без державної приймальної комісї, через суд вирішити питання введення в експлуатацію?
Ответ:Проблемно, дуже. Але спробуйте. Наявність проекту обов"язкова. Робите висновок комплексного обстеження приміщення, де зазначаеться, що все робилось за проектом, жодних прав не порушено, загрози перебування людей (тварин) не існуе, отже, приміщення відповідае всім вимогам чинного законодавства. Якщо це була реконструкція : рішення про правомірність дій власника щодо переробки свого майна. Якщо було будівництво : визнати право власності на приміщення, яке повністю готове до експлуатації та відповідае вимогам БТІ. Зарееструвати таке право власності на практиці дуже проблемно, якщо це прим. нежитлового призначення:органи дозвільної системи вимагають проекту та контролю за його виконанням. Якщо ви надасте суду ще й журнали буд.робіт та іншу необхідну документацію, це +. Момент : для звернення до суду потрібно, щоб був спір щодо цього майна, тобто ви самостійно звернутись не можете, так що придумуйте!!!!
|
Вопрос:Евгене, доброго дня! У мене така ситуація: я(повнолітній син) з батьком приватизували квартиру (військову). Форма власності - спільна сумісна(50% на 50%). Тепер він погоджуеться 3-к мнатну квартиру (60 кв.м.) повністю переоформити на мене. Я так розумію, що цей процес відбуваеться у нотаріальній конторі. Запитання: 1. Які кошти на це потрібно затратити (на повне переоформлення) - приблизно? 2. З якими документами потрібно підходити в нотаріальну контору? 3. Що таке довідка "Форма 3", тобто яку вона мае повну назву? 4. Якщо батько отримав військову квартиру у 2007 році, у жовтні 2009 - ОДРУЖИВСЯ, а у лютому 2010 ми приватизували квартиру, чи мае право на його 1/2 частину його нова дружина (наприклад у раз його смерті )? Якщо так, то що потрібно зробити, щоб вона його позбулася (за погодженням) зараз. У тому разі, якщо зараз не буде можливості для переоформлення даної квартири. Дякую!
Ответ:Щоб батько переоформив на Вас частину квартиру необхідно нотаріально оформити договір дарування. Згідно Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" Ви не будете сплачувати 15 процентів від вартості квартири, так як являетесь близьким родичем. Вам необхідно буде сплатити нотаріальні послуги. До нотаріальної контори необхідно буде подати паспорт, ідентифікаційний код Ваш та батька, довідка "форма 3", свідоцтво про право власності на квартиру. Краще уточнити у нотаріуса. Після цього звернутись до бюро технічної інвентаризації за місцем знаходження квартири для перереєстрації. Право власності на частину квартири перейде до Вас з моменту одержанння реєстрації, тобто перереєстрац в БТ . Довідка "форма 3" називається довідка з місця проживання, про склад сім'ї та прописку, яку видає ЖЕК. У разі смерті батька нова дружина претендуватиме на 1/4 квартири, тобто 1/2 частини квартири буде розподілена між нею та Вами, якщо в батька немає інших дітей. Самий кращий для Вас варіант, це оформлення батьком заповіту у нотаріуса, де Ви були зазначені як єдиним спадкоємцем на все його майно (частину квартири, вклади, автомоб ль та нше).
|
Вопрос:Євгене, скажіть будь ласка, які документи потрібні для переведення приміщення з житлового фонду в нежитловий???
Ответ:Для того, щоб перевести приміщення з житлового фонду в нежитловий, необхідно до виконкому рад надати: заяву на ім'я голови райдержадміністрації (місько ради) з проханням надати дозвіл на переведення квартири, яка належить (вказати П.і .Б. фізичної або назву юридичної особи - власника квартири), в нежитловий фонд з подальшим використанням під (зазначити подальше використання квартири: офіс, послуги населенню, перукарню тощо) зі влаштуванням окремого входу; завірену нотаріально копію документа, що підтверджує право власності на жилий будинок, жиле приміщення (договір купівлі -продажу, свідоцтво тощо з відміткою реєстраційного напису БТ ); технічний паспорт (поверховий план) жилого приміщення (будинку); довідку з житлово-експлуатаційно організації (ОСББ, ЖБК тощо) про те, що у жилому приміщенні (будинку), яке власник бажає перевести до нежилого фонду, ніхто не зареєстрований не проживає; довідку Ф-3 про те, що власник, який бажає перевести власну квартиру (будинок) до нежитлового фонду, забезпечений іншою житловою площею; передпроектні пропозиції можливого влаштування вхідно групи, узгоджені з управлінням буд вництва та арх тектури, арх тектором та у раз потреби з Управл нням охорони пам'яток); бланк з підписами сусідів про те, що вони не заперечують проти переведення квартири з житлового фонду в нежитловий, погоджений та завірений начальником ЖЕКу; довідку з ЖЕКу про в дсутність заборгованості з квартплати; дозвіл ЖЕКу на перепланування, а також, довідка про те, що ЖЕК балансоутримувачем будинку. У деяких випадках РДА вимагають довідки від відповідних установ та організацій щодо можливості паркування автомобілів біля будинку в разі переведення квартири в нежитловий фонд.
|
Вопрос:Евгений, Я бы хотела узнать, надо ли мне обратится к нотариусу, так как проходит скоро 6 месяцев со дня смерти моего отца, но , будучи еще живым, он оформил на меня дарственную на квартиру?
Ответ:Если между Вами и отцом был составлен договор дарения (отчуждение) заверенный нотариусом, и на основании этого договора Вы эту часть квартиры зарегистрировали в БТИ, как свою собственность, то эта 1/2 уже принадлежит Вам. Если Вас интересует вторая половина квартиры и она принадлежала отцу, то нужно подавать заявление на наследство. Лучше подать заявление на наследство, т.к. у отца может быть ещё наследственное имущество, например, машина, домик в деревне, дача, счёт в банке, мебель и т.д.
|
Вопрос:Евгений,если работодатель не сообщил работнику о значительном сокращении рабочего времени и при этом снижению зароботной платы, за два месяца как сказано в с. 32 закона о труде, то реально ли выиграть иск в суде против такого работодателя и вобще как поступить в такой ситуации. Тем более что когда я сказал что это незаконно и я буду ходить на работу он пригрозил что напишет мне выговор в трудовую книгу и меня предупредили перед этим о сокращении.
Ответ:Фокус в том, что предупреждение делается за два месяца письменно (под расписку). Выиграть иск в суде реально, если Вас письменно (под расписку) за два месяца не предупредили об изменении существенных условий труда. Но суд закончится просто отсрочкой (после решения суда работодателю придётся ещё два месяца платить Вам прежнюю зарплату: он Вас уже письменно предупредит, выждет два месяца, и в случае вашего несогласия уволит по ст. 36 п. 6. Если Вы планируете и дальше работать на этом предприятии, подумайте, стоит ли игра свеч, на суды работодатели смотрят резко отрицательно!!!!
|
|
| |